Zakładamy działalność gospodarczą

Aby założyć swoją firmę nie wystarczy nam raptem dobry pomysł – niezbędne do rozpoczęcia swojej działalności są właściwe środki finansowe. Dla spółki z o.o. potrzebny jest kapitał w wysokości minimum 5 tysięcy zł, zaś dla spółki akcyjnej kwota ta jest duża wyższa i wynosi minimum 100 tys. złotych.

Takowego rodzaju wymogom nie podlegają spółki osobowe. Podstawą przy podejmowaniu decyzji o założeniu swej firmy jest ułożenie poprawnego biznes planu. To dzięki niemu określa się podstawowe cele swej firmy, analizuje mocne oraz słabe strony planu na działalność. Do najistotniejszych elementów biznes planu należą: opis celów a także proponowanych usług firmy, prognoza zysków, analiza rynku pod względem zapotrzebowania nabywców na dane usługi, wpływy oraz koszta np. na art. biurowe, określenie sposobu postępowania księgowości, zestawienie przepływów gotówkowych biorąc pod uwagę gotówkę początkową. Do założenia własnej działalności dzieli nas 6 kroków:

  • Rejestracja przedsiębiorcy w Urzędzie Miasta albo Gminy
  • Otrzymanie pozwolenia na prowadzenie działalności gospodarczej
  • Otrzymanie numeru REGON
  • Założenie rachunku bankowego jak również wyrobienie pieczątki firmowej
  • Zgłoszenie przedsiębiorcy oraz pracowników do ZUS-u
  • Zawiadomienie Państwowej Inspekcji Pracy o zatrudnieniu pracowników

Sporo osób nie ma czasu stać w wydłużających się kolejkach a także wypełniać góry dokumentów. Właściwie każdy z nas chciałby, by nasz kraj był innowacyjny, a sprawy urzędowe były załatwiane szybko oraz nie trudno – przez Internet.

Stopniowo tak się staje. Za pomocą drogi elektronicznej możemy rozliczyć się z fiskusem, zarezerwować wizytę w urzędzie, a od niedawna udaje się założyć firmę. To niebywale uprzystępnia sprawę np. osobom niepełnosprawnym, jakie czasem nie mają możności dostania się do Urzędu.

Komentarze:

Natalia
W aktualnych latach mamy możliwość zajmować się telepracą a nawet utworzyć swoją firmę poprzez globalną sieć. Strasznie się cieszę z owego udogodnienia, ponieważ praca przez internet w domu jest to dla mnie ocalenie. Moja firma zajmuje się sprzedażą produktów przez aukcje internetowe i wychodzenie z domu ogranicza się do wyjścia do urzędu.
Zuzanna
Znam niebywale całe mnóstwo pań, które co raz regularniej korzystają z owego rozwiązania. Łączą opiekę nad swoimi dziećmi z pracą zdalną w domu. Okazja do załatwiania spraw urzędowych poprzez internet, takich jak np. pit-37, niezwykle ułatwia takiego rodzaju podejście.Powiązane słowa: