Wady i zalety kredytu hipotecznego

Gdy planujemy wybudować swój dom lub kupić mieszkanie, chociaż nie mamy wystarczającej liczebności kasy, warto rozpatrzyć opcję zaciągnięcia kredytu hipotecznego.

Wyjście to ma dużo zalet. Kredyt hipoteczny jest najtańszym kredytem na polskim rynku, jaki posiadają w swej ofercie instytucje bankowe. Kredyty hipoteczne Bydgoszcz są sporo tańsze od kredytu gotówkowego i owego na karcie, gdzie oprocentowanie wynosi wręcz do 20%. Odsetki kredytów hipotecznych jest niewątpliwie ich największą wartością. Niezwykle często jest ono dwukrotnie niższe niż w przypadku kredytów konsumpcyjnych. Średnie oprocentowanie kredytów hipotecznych dochodzi około od 8 do 10 procent, oczywiście sporo może też zależeć od banku, do którego się zwrócimy.

Następną zaletą kredytu pod hipotekę jest prostota jego otrzymania, dla tych, jacy mają zachowaną płynność finansową a także mają odpowiednie dochody. Placówki bankowe coraz częściej oferują kontrahentom spłatę kredytu w malejących ratach, bądź są one stałe, ale nieduże przez to, że jest to kredyt długoterminowy. Atutem jest także to, iż kredytobiorca jest w stanie wybierać walutę kredytu, co jest ułatwieniem dla konsumenta. Kredyt hipoteczny ma również swoje wady, a podstawową z nich jest to, że trzeba mieć odpowiedni cel, jaki powiązany jest z nieruchomością.

Istotnym negatywem kredytu hipotecznego jest posiadanie wolnej hipoteki. Sporo ludzi ubiegających się o rzeczony kredyt jest okazicielem nieruchomości, jaka obciążona jest już innymi kredytami. Mimo kilku wad kredyt ten jest bardzo atrakcyjnym wytworem dla drugiego człowieka, jak i również dla banku, ponieważ posiada solidne i pewne zabezpieczenie, jakim jest nieruchomość.Powiązane słowa: