Rodzaje ubezpieczeń samochodu

Co roku grono kierowców staje przed odwiecznym dylematem – gdzie i w jakim zakresie ubezpieczyć swe auto. Podstawowym pytaniem jest to czy pozostać przy starym oraz sprawdzonym ubezpieczycielu, bądź może przeglądać oferty odmiennych towarzystw?

Współczesny rynek ubezpieczeń komunikacyjnych pełen jest propozycji zawarcia umowy ubezpieczenia ograniczonej do konkretnego czynnika ryzyka lub kilku zawarte w tzw. pakietach. W większości zakładów ubezpieczeń, jesteśmy w stanie wytypować ubezpieczenie Autocasco (AC), Odpowiedzialności cywilnej (OC), Car Assistance (AC), Następstw Nieszczęśliwych Wypadków (NNW) lub Zieloną Kartę (ZK). Ubezpieczenie OC jest polisą obowiązkową, to ustawodawca określił minimalne wymagania, jakież powinno dokonywać. Obszar ochrony w zakładach ubezpieczeń będzie więc niebywale zbliżony do siebie, a czasem jednakowy.

Nie zapominajmy, iż ubezpieczenia sosnowiec są związane z autem, a więc w przypadku przejścia lub przeniesienia własności auta zostaje ono ważne. Do wykupienia ubezpieczenia potrzebne nam będą formalności potwierdzające własność auta jak również wiedza na temat szczegółowych informacji dotyczące samego auta. W tym zamiarze najdoskonalej przygotowywać dowód rejestracyjny, w jakim odszukamy mnogość potrzebnych informacji oraz ewentualnie kartę pojazdu. Poza tym, przyda się też prawo jazdy lub dowód osobisty.

Istotne, aby również szykować się na objaśnienie naszej historii ubezpieczeniowej – ilość i częstotliwość szkód. W tym celu możemy od naszego dotychczasowego ubezpieczyciela przynieść zaświadczenie o historii ubezpieczeń albo po prostu przygotować starą polisę. Dodatkowo wiele ubezpieczycieli potrafi wezwać nas o udokumentowanie okresów składkowych, jakie posiadają wpływ na wysokość wyliczonej składki.Powiązane słowa: