Radca prawny a adwokat

Radca prawny oraz adwokat to dwa odmienne urzędy. Non stop jednakże bywają ze sobą mylone – bywa, iż Ci, którzy miewają malutkie dylematy natury prawnej swoje pierwsze kroki kierują do adwokatów. Z tego typu sprawami jednak jest w stanie pomóc raczej radca prawny. A na pewno pozwoli ci to zyskać czas i trochę pieniędzy. Co też różni te dwa fachy?

Adwokat to prawnik, który posiada kompetencje i uprawnienia do pełnienia funkcji w sądzie jako twój przedstawiciel na sprawach różnorakiego rodzaju. Jest w stanie też przedstawiać cię w urzędach administracji publicznej, na wszelkiego rodzaju mediacjach. Potrafi występować też jako obrona w sytuacjach karnych i karnoadministracyjnych.

Z problemami z zakresu prawa karnego czy karnoskarbowego wolno ci bezdyskusyjnie zwrócić się do radcy prawnego, lecz jego rola jest inna. Zdaje się być toosoba zajmująca się dawaniem porad. Podrzuci Parę wskazówek związanych z tym co zrobić i jak wyjść bez szwanku z jakiejś skomplikowanej sytuacji, a również, jak poradzić sobie z problemem z zakresu prawa cywilnego, spadkowego czy handlowego. Pomoże także pojąć listy i wezwania, które przychodzą z sądu czy urzędów administracyjnych i odpowiedzieć na nie w odpowiedni sposób. Radca prawny zdoła również w drobnych sprawach reprezentować cię w sądzie, choć nie na tym zazwyczaj polega jego rola.

Oba zawody nie zdają się różnić od siebie w dobitny sposób, zwłaszcza, że od jakiegoś czasu znacznie poszerzono uprawniania radców prawnych. Jeśli jednak nie musisz pojawić się w sądzie z przedstawicielem, znacznie roztropniej będzie wybrać radcę prawnego. Czas oczekiwania zdaje się być znacząco krótszy, podobnie jak koszty tego przedsięwzięcia. Radcy prawni znajdują się nawet w niewielkich miastach, jeśli potrzebny ci jest radca prawny Tarnów oferuje wiele atrakcyjnych cenowo propozycji.Powiązane słowa: