Radca prawny, czy musi pomagać adwokat?

Radca prawny oraz adwokat to 2 odrębne urzędy. Zazwyczaj jednakże są ze sobą mylone – bywa, iż osoby, które miewają malutkie kłopoty natury prawnej swoje pierwsze kroki ukierunkowują do adwokatów. Z tego typu sprawami tak czy owak zdoła pomóc raczej radca prawny. A na bank pozwoli ci to zaoszczędzić czas i pieniądze. Co też różni te 2 fachy?

Adwokat to prawnik, który posiada umiejętności i uprawnienia do pełnienia funkcji w sądzie jako ktoś chroniący Cię na sprawach różnego rodzaju. Może także przedstawiać cię w urzędach administracji publicznej, na różnego rodzaju mediacjach. Potrafi stawać również jako obrona w sprawach karnych oraz karnoadministracyjnych.

Z problemami z zakresu prawa karnego czy karnoskarbowego wolno ci ewidentnie udać się do radcy prawnego, ale jego rola jest inna. Zdaje się być toktoś zajmujący udzielaniem porad. Zechce powiedzieć ci co zrobić i jak wyjść bez szwanku z jakiejś uwikłanej sytuacji, a również, jak poradzić sobie z problemem z zakresu prawa cywilnego, spadkowego czy handlowego. Wspomoże też pojąć listy oraz wezwania, które przychodzą z sądu czy urzędów administracyjnych i odpowiedzieć na nie tak jak trzeba. Radca prawny jest w stanie też w nieznaczących aż tak sprawach reprezentować cię w sądzie, jednak nie na tym najczęściej zdaje się polegać jego rola.

Oba zawody nie różnią się od siebie w znaczący sposób, zwłaszcza, iż od pewnego czasu znacznie poszerzono uprawniania radców prawnych. Jeśli jednak nie potrzebujesz pojawić się w sądzie z przedstawicielem, znacznie korzystniej będzie wybrać radcę prawnego. Czas oczekiwania zdaje się być znacznie krótszy, tak samo jak koszty tego przedsięwzięcia. Radcy prawni znajdują się nawet w małych miastach, jeśli potrzebny ci jest radca prawny Tarnów oferuje dużo atrakcyjnych cenowo propozycji.Powiązane słowa: