Procentowa pożyczka gotówkowa

Każdy z nas zna przysłowie „dobry zwyczaj nie pożyczaj”. Gdy zaciągniemy dług musimy w każdym wypadku go oddać. A kiedy zaciągamy kredyt w banku albo pożyczkę, musimy zwrócić więcej niżeli pożyczyliśmy, albowiem prócz kapitału spłacamy także odsetki.

Nie zaleca się decydować się na następną pożyczkę lub kredyt, kiedy nie posiadamy stabilnej sytuacji pieniężnej. Na nieszczęście wiele jednostek decyduje się na taki krok, mając nadzieję że w końcu spłaci kredyt bądź pożyczkę. Jednak gdy uda się spłacić jedno zadłużenie, powinniśmy myśleć o kolejnym, przez co wpada się w spiralę finansową, z jakiej ciężko jest się wydobyć. Oczywiście nie warto brać pożyczki, jeśli jej nie potrzebujemy. Wbrew pozorom, dla poniektórych nie jest to taka prosta zasada. Nadal wiele ludzi za bardzo się zadłuża, pomimo że ich sytuacja finansowa nie pozwala na tego rodzaju posunięcie.

Nie znaczy to jednak, że nie warto brać pożyczki. Wręcz przeciwnie – warto, ale trzeba robić to z głową i w sytuacjach, jakie to uzasadniają. Najważniejsze to odpowiedzieć sobie na pytanie: ile będzie kosztować pożyczka ? Ceną pożyczki są stopy procentowe, a więc będzie kosztować on tyle, ile nadpłacimy ponad kapitał, jaki pożyczamy. Wzięcie pożyczki jest wspaniałym wyjściem, gdy pieniądze niezbędne są na realizację potrzeb, z którymi nie moglibyśmy wyczekiwać. Lista zapotrzebowań, z jakimi nie możemy oczekiwać, wbrew pozorom może być duża.

Oto kilka standardowych sytuacji: kupno lokum, ślub oraz robienie wesela, wypoczynek za granicą, remont mieszkanka i inne. To tylko przykłady, natomiast autentycznych sytuacji jest o wiele więcej.

Podsumowując wzięcie pożyczki jest racjonalne jak tylko, kiedy nie moglibyśmy czekać z danym kosztem albo czekanie jest nieracjonalne.

Komentarze:

Oliwia
W dzisiejszych czasach żeby posiadać nieruchomość bądź zrealizować śluby dobrze jest zaciągnąć Kredyt gotówkowy. Nie ma siły wykonać to za prywatną pulę pieniędzy. Nadeszły takiego typu lata i należy się z tym pogodzić.Powiązane słowa: