Praktyczne wyposażenie biura

Dzisiejsza pogoń za nowoczesnością a także wygodą wymuszają na projektantach stwarzanie coraz to nowszych aranżacji, często indywidualnie dopasowanych do klienta. W pomieszczeniu służącym wyłącznie do pracy, powinno odnaleźć się z całą pewnością biurko, krzesło, komputer, telefon, drukarka, ksero, czajnik do gotowania wody, szafa na dokumenty, segregatory, lampka biurowa.

Na pozór proste pomieszczenie, takie jak biuro, wymusza dużej liczby urządzeń oraz art. biurowych. Na biurku każdego człowieka muszą odnaleźć się niezbędne art. biurowe, a więc notatnik, długopisy, zakreślacze, spinacze, taśma klejąca, klej i wiele innych. Na ścianach nie powinno zabraknąć jasnych odcieni, a także obrazów które sprawiłyby, iż pomieszczenie okaże się przytulniejsze.

Niezbędne jest również zamontowanie kalendarza – ściennego plus w postaci książkowej. Jeden całoroczny powinien zawisnąć na jednej ze ścian, a drugi – tygodniowy, winien odnaleźć się na biurku. W pomieszczeniu nieklimatyzowanym w upalne dni przydaje się wiatrak, a także dostęp do świeżej wody pitnej, najdoskonalej w dużej butli z wodą mineralną. Niszczarka na niepotrzebne papiery oraz kosz na śmieci to następne niezbędne rzeczy. Do adekwatnego funkcjonowania przyda się także duże okno z roletami, aby w słoneczne dni przyciemnić trochę pomieszczenie, co pomniejsza rażenie w oczy. Zapach to następna kwestia.

Unoszący się w pomieszczeniu zapach to wizytówka każdego pomieszczenia oraz znak dla osoby przychodzącej z zewnątrz. Najważniejsze, by woń była sympatyczna, nie dusząca, lecz świeża. Biurka pracujących muszą być utrzymane w czystości. Nie powinny zalegać na nim kupa papierów, ponieważ nie jesteśmy w stanie wówczas dobrze pracować.

Komentarze:

Zofia
Po wakacjach planuję przeprowadzić swe biuro do centrum. Nie spodziewałem się że tyle przedmiotów jest do powynoszenia. Być może sam jeden nie będę w stanie, a więc być może znacie jakieś przeprowadzki biur Warszawa?Powiązane słowa: