Pożyczka pod zastaw domu: czy warto ja zaciągać?

Pożyczka pod zastaw domu albo podobnej nieruchomości staje się na pewno strategią, jaką rozsądnie jest rozważyć, jeśli jest nam konieczna szybka gotówka, a nie udało nam się osiągnąć kredytu w banku. Jest ona skierowana do takich właśnie osób prywatnych, jakim odmówiono udzielenia kredytu w banku lub innej instytucji finansowej, a są właścicielami bądź współwłaścicielami nieruchomości. Aby ją osiągnąć nie trzeba udowadniać naszej zdolności kredytowej: nikt nie sprawdzi BIK ani różnorakich baz.

Zabezpieczeniem gotówki, którą dostaniemy, jest nasza nieruchomość, mianowicie w tym wypadku owy dom. Też ze względu na posiadane zabezpieczenie, wydatki obsługi pożyczki okazuje się mniejsze. Artykuł jakim jest pożyczka pod zastaw domu okazuje się zawsze udzielany niezwykle pospiesznie. Masa przedsiębiorstw czyni to nawet w przeciągu doby od złożenia wniosku. Zawarta umowa pożyczki jest pewna, gdyż jej sporządzenie następuje u notariusza.

Firmy udzielające szybkich pożyczek pod zastaw domu obiecują, że będą to nie małe sumy, chociaż tak naprawdę suma pożyczki będzie stanowiła około 40% tradycyjnej ceny rynkowej domu. Czas na który pożyczka jest dawana jest różny dla każdego klienta. Nie istnieje tradycyjna oferta, skierowana do wszystkich osób. Też oprocentowanie pożyczki wydziela się jednostkowo. Ostateczne wymogi, które zostaną umieszczone w umowie, zależą od różnych czynników. Ogromnie ważne jest, aby wspomnieć o tym, iż pożyczkodawca może zażądać naszego wymeldowania z domu na sezon funkcjonowania pożyczki.

Zdecydowana większość firm tego nie wymaga, lecz to ryzyko trzeba wziąć pod obserwację, w momencie podejmowania decyzji o tym, czy zaciągniecie pożyczki pod zastaw domu będzie nam się opłacało.Powiązane słowa: