Pożyczka hipoteczna

Jeśli nie wiesz czym jest pożyczka pod zastaw nieruchomości to innymi słowy jest to pożyczka hipoteczna. Da się ją zaciągnąć pod wymogiem ustanowienia hipoteki na nieruchomości takiej jak mieszkanie, dom czy też działka zabudowana domem. Taki kredyt ma swoje dobre jak, i negatywne strony. Jej wartością jest przede wszystkim fakt, że najczęściej jest niżej oprocentowana niżeli kredyty konsumenckie. Jej spłatę można także rozłożyć na okres dłuższy niżeli miałoby to miejsce w przypadku kredytu konsumenckiego. Nie ma także ustalonej maksymalnej sumy takowej pożyczki.

Jej kwota może zależeć od wartości nieruchomości. Pożyczkę może wziąć każdy pełnoletni, spełniająca warunki dotyczące zdolności kredytowej. Takiego typu osoba winna być właścicielem lub też współwłaścicielem nieruchomości. Banki użyczają szybkich pożyczek hipotecznych zasadniczo chętnie i na całkiem dobrych warunkach, albowiem nieruchomość stanowi dla nich bardzo pewne zabezpieczenie. Z innej strony, rozważając pobranie pożyczki pod zastaw nieruchomości, należy zasadniczo kompletnie ocenić koszta obsługi takowego kredytu.

Banki w tym wypadku naliczają wyższą marżę niż przy kredycie hipotecznym. Marża jest naliczana przy okazji całego okresu kredytowania i w dużym stopniu wpływa na wyliczoną wysokość rat. Kolejna rzecz to suma pożyczki. Nie ma co prawda utrwalonego limitu maksymalnego, choć suma może stanowić raptownie 60 do 80% wartości nieruchomości. Nie istnieje alternatywa zaciągnięcia kredytu na 100% jej wartości. Trzeba się również liczyć z tym, że w przypadku deficytu spłaty zobowiązania, mieszkanie zostanie utracona. Pożyczki pod zastaw nieruchomości są przekazywane przez większość banków. Mogą się one jakkolwiek różnić między sobą, więc warto zapoznać się z nimi przed podjęciem ostatecznej decyzji.Powiązane słowa: