Poznaj to czym zajmuje się adwokat

Adwokat - specjalność zaufania publicznego. Człowiek, który ukończył aplikacje adwokacką i wpisano go na listę adwokatów w Okręgowej Izbie Adwokackiej jest zobowiązany być reprezentantem swych interesantów przed instytucjami prawa. Adwokaci niejednokrotnie zajmują się najtrudniejszymi sprawami – karnymi, gospodarczymi bądź też totalnie skomplikowanymi sprawami majątkowymi i spadkowymi. Chyba większości z nas, chociaż raz w ciągu życia potrzebny jest adwokat Białystok.

W tym mieście jest ponad setka adwokatów i ani jeden z nich nie marudzi na niedobór korzystających z usług. Odbywa się to tak, gdyż adwokat doskonale orientuje się we wszelkich zawiłościach prawa, a dodatkowo obowiązuje go tajemnica adwokacka. Tajemnica owa prowadzi do tego, iż nie wolno mu ujawniać bez zgody klienta jakichkolwiek informacji otrzymanych podczas spotkania z klientem, nawet przed sadem oraz policją. Adwokatura to zawód niezwykle zawikłany i obarczający sporą odpowiedzialnością, przygotowanie do niego zajmuje przeważnie wiele lat. Usługi wykwalifikowanego obrońcy nie są tanie. Jednak w sprawach karnych, jeśli środki finansowe nam na to nie pozwalają, sąd może wskazać obrońcę z urzędu.

Oprócz spraw sądowych i administracyjnych, adwokat radzi też w problemach prawnych i spisuje opinie prawne. Tego typu porady i opinie mogą pomóc klientom rozeznać się w swojej sytuacji w świetle prawa oraz wspomagają decyzję co do dalszego działania. Usługi prawnika to także wygodne wyjście dla przedsiębiorców, którzy nie obejdą pewnych spraw bez pełnomocnika, który ściągnąłby im z barków ciężar odpowiedzialności za sprawy formalne. Adwokaci zazwyczaj są zaangażowani przy sprawach karnych, sprawach rozwodowych, spadkowych, majątkowych oraz gospodarczych.Powiązane słowa: