PIT w rewolucyjnej odsłonie

Rok 2016 okazał się przewrotowy jak chodzi o rozliczanie się z zarobków i arkusze rozliczeniowe. W szczególności istotne jest, żeby miały tego poczucie osoby, które rozliczają się sami. Nieprawidłowe rozliczenie może bowiem niemało kosztować. Pity 2016 to przede wszystkim zaktualizowane formularze. Odmieniły się wzory najpowszechniejszych z nich, to znaczy PIT-37 albo PIT-36.

Jeśli mamy więc drafty z roku poprzedniego, musimy jak najszybciej się ich wyzbyć. Z całkowitego obrotu była cofnięta również nota PIT/UZ, która służyła do zwrócenia zwyżki ulgi na dziecko . W związku z nowymi drukami PIT-37 i PIT-36, to tam należy zamieścić odpowiednie wiadomości. W 2016 r. weszły również w życie nowe regulacje w PIT-cie. Dotyczą one opodatkowania zasiłków macierzyńskich.

Od tego roku zarobkidochodyz tytułu zasiłku dla mam pozostają zwolnione od podatku. Dotyczy to zarówno dochodów z samego zasiłku, jak i zarobków będących zwiększeniem zasiłku macierzyńskiego. Następna ważna modyfikacja jak chodzi o pity 2016, to uaktualnione warunki składania korekt.

Zmiana ta znacząco uprości egzystencje płatnikom, ponieważ nie będą już musieli składać pisemnego wyjaśnienia korekty. Zrobiony błąd koryguje się przez przedłożenie prawidłowej deklaracji podatkowej, zaznaczając iż jest to dokument z korektą.Powiązane słowa: