Kto może zostać doradcą podatkowym?

Doradca podatkowy jest to stosunkowo młody zawód w naszym kraju. Najkrócej sprawę ujmując, doradca podatkowy będzie w stanie nam odszukać się w gąszczu spraw podatkowych. A więc, zapewni obsługę w domenie rachunkowości a także zobowiązań podatkowych. Z jego pomocy jest w stanie czerpać zarówno przedsiębiorca, jak i prawie każdy obywatel, jaki nie prowadzi swej działalności gospodarczej, jednakże rozlicza się z fiskusem.

Obowiązkiem każdego obywatela jest opłacanie podatków. Gdy czujemy się zatraceni w erze przepisów podatkowych, a wypełnianie formularzy i obliczanie należnego podatku powoduje nam kłopot, możemy udać się właśnie do doradcy podatkowego. Naturalnie, zakres specjalizacji doradcy jest dużo szerszy niż ratunek w obliczeniu należnego podatku. Doradca podatkowy potrafi też użyczać rad, wydawać opinie z zakresu obowiązków podatkowych.

Potrafi układać zeznania ale również deklaracje podatkowe, również reprezentować swych konsumentów jednakowo przed organami podatkowymi, jak i sądami administracyjnymi. Rozsądnie jest pamiętać, iż doradca podatkowy jest obowiązany do zachowania tajemnicy zawodowej. Na domiar tego, obowiązują go normy etyki zawodowej. Własną pracę musi wykonywać rzetelnie, godziwie, z zastosowaniem należytej staranności. Jak dużo kosztują zlecenia doradcy podatkowego?

Tutaj, niestety, nie jesteśmy w stanie udzielić absolutnej odpowiedzi. Nie jest tak, jak np. w wypadku notariuszy, iż obowiązuje rozporządzenie, jakie określa maksymalną stawkę za dokonywane przez nich czynności. Znaczną część pieniędzy doradcy podatkowego ustalane jest w umowie z odbiorcami. Zanim więc skorzystamy z usług tego albo innego doradcy, warto zapoznać się z cennikiem, który u niego obowiązuje.Powiązane słowa: