Jak zaprojektować wizytówkę?

Mamy przygotowane już logo fabryki, ideę na wizytówkę oraz chcemy zająć się jej zrobieniem. O czym dobrze jest pamiętać i jak przygotowywać odpowiedni schemat, czyli druk wizytówek krok po kroku. Skoro zastanawiasz się jak przygotować wizytówki do wydrukowania, pewnie w głowie masz już jej wzór.

Wiesz również czy ma być jedno bądź dwustronna, z ilu będzie się układać odcieni i czy będzie zorientowana w poziomie albo pionie. Aktualnie oczekuje tylko sporządzenie pliku w takim stopniu, by druk wizytówek był w kompletnie sprawny w drukarni. Według niektórych praktykantów rozmiary wizytówki winna wynosić 90 mm x 50 mm (horyzontalna) czy też 50 mm x 90 mm (wertykalna). Spotyka się też rozmiar 85 mm x 50 mm oraz 90 mm x 55 mm, lecz są one mniej słynne w Polsce. Na wizytówce dobrze jest ostrożnie wprowadzić nasze logo przedsiębiorstwa.

Istotne, ażeby wzór wizytówki nie był kanciasty, czy też spiczasty, takowego samego tyczy się nasze logo. Najgorszy schemat to taki, kiedy ostre krawędzie wizytówki wycelowane są na logo firmy. Najlepsze wizytówki są w zaokrąglonym kształcie, półkola i tak dalej. Stronić powinniśmy projektów trójkątnych czy też o kątach prostych. Pamiętajmy, iż jeżeli nie posiadamy nic do powiedzenia w kwestii logo firmy, to przynajmniej projektując wizytówkę, postarajmy się, by nijaki ostry kąt nie był zorientowany na nasze nazwisko, ponieważ to tylko może przysporzyć nam licznych problemów. Poprawne sporządzenie wizytówki do druku może wyrażać się trudne, zwłaszcza jeśli to nasz pierwszy kontakt z drukarnią.

Jeśli zastanawiasz się czy ten schemat spełnia wszelakie zasady, za każdym razem można skorzystać z pomocy drukarni, w jakiej zamierzamy dokonać wizytówki i wezwać najpierw o ocenę naszego projektu. Specjaliści z chęcią rzucą okiem na naszą pracę a także poinformują czy wiele jest w porządku i czy ewentualnie nie wymusza ona poprawki.Powiązane słowa: