Jak założyć działalność gospodarczą?

Zostawienie pracy na etacie i zyskiwanie dla siebie, na swój rachunek jest to marzenie niezwykle wielu jednostek. Coraz częściej słyszy się o tym, że jednostka, jaka ni stąd ni zowąd straci prace zaczyna prowadzić prywatną działalność gospodarcza. Moda owego rozwiązania rośnie, zwłaszcza, iż założenie swojej firmy trwa zaledwie moment, a formalności zredukowane są do minimum.

Dowiedz się, cóż musisz poczynić, kiedy już zarejestrujesz własny jednoosobowy biznes. Pozytywnie przeszedłeś proces rejestracji? dobrze, jednak to nie finał oficjalnych działań. Kolejnym krokiem jest wystąpienie o REGON a także NIP. Ten drugi jest konieczny w trybie podatkowym, pierwszy zaś jest bazą w kontakcie z Urzędem Skarbowym czy może Zakładem Ubezpieczeń Społecznych. Dopiero, kiedy zostaną przyznane ci oba numery, zdołasz mówić o sobie jako o przedsiębiorcy. Jak już jesteśmy sobie prezesem (jedynym wykonawcą, sekretarką, a nawet sprzątaczką także), początkowe chody powinniśmy skierować w stronę… strony. Firmowa witryna to absolutna niezbędność, dzięki niej mamy możności na pozyskanie konsumentów, zaistnienie w sieci a ponadto pokazanie swoich zdobyczy.

Bardzo warto, ażeby na niej znajdowało się twoje portfolio, obojętnie co robisz, chociażby w formie fotek. Przydadzą się także rekomendacje od wcześniejszych zleceniodawców. Kolejny krok, to adekwatny program do fakturowania. Jednoosobowa działalność nie wymaga wykonywania pewnych ksiąg, co oznacza, iż nie potrzeba na stałe zatrudniać księgowej. Fundamentalną księgowość jesteś w stanie uczynić osobiście, zaś z dobrej kategorii programem okaże się to nietrudne i bezproblemowe, dzięki czemu koszty prowadzenia działalności znacząco się zmniejszą.Powiązane słowa: