Jak pokonać stres w pracy?

1szy dzień w nowej pracy. Stres i nawał przymusów powoduje, iż twoje dłonie drżą jak u siedemdziesięcioletniego starca. Wylana na biurko poranna kawa, to tylko zarys zbliżających się kłopotów. Co chwile poznajesz nowe jednostki z niezbyt przyjemnymi minami. Odczujesz ich wzrok na plecach, gdy tylko się odwracasz. Najłatwiej uciekłabyś do domu i schowała się pod kołdrę jak maluteńka dziewczynka. Zapisujesz w kalendarzu wszelkie polecenia przełożonych.

Na liście jest wszak tyle punktów, iż nie wiesz od czego rozpocząć. Skupiasz wzrok na ostatnim – stworzyć kopie dokumentów. Wypuszczasz z ulgą powietrze. Otwierasz zieloną teczkę z papierami i ruszasz do kantorka z kserokopiarką. Zadowolona z siebie, iż powiodło się odszukać wyjście ewakuacyjne z ciężkiej sytuacji, rozpoczynasz kopiowanie. Przekręcasz stronę za stroną, zaś kartki kolejno wyskakują z huczącej maszyny. O wiele bardziej zrelaksowana, zapominasz o całym otaczającym świecie. Twój spokój urywa głośny dźwięk. Urządzenie, taki który wydawałoby się wybawił cię z problemów, otóż to dopiero teraz cię w nie wpędza. Drżącymi dłońmi wyciągasz zeszyt z wizytówkami. Znajdujesz serwis kserokopiarek konin i wybierasz numer.

Zrównoważony głos w telefonie uspokaja cię. Chwilę czekasz i w drzwiach ukazuje się specjalista od spraw beznadziejnych. W kilka minut naprawia zepsuty osprzęt. Chwila odpoczynku w odległym kantorku, działa porządnie na twoje podejście.

Z nową siłą, motywacją i chęcią czasu pracy wracasz do biura, w którym kontrahenci okazują się już nie być tacy niemili. Uśmiechasz się do wszystkich i proponujesz kawę oraz ciastko na rozładowanie intensywnej atmosfery.Powiązane słowa: