Jak odzyskano coś z rozliczenia PIT 2016?

Z pozyskanych badań można zauważyć, iż obywatele polscy znacząco częściej rozliczają swoje deklaracje PIT indywidualnie i pochłania im to około pól godziny. Co raz częściej szersze grono osób korzysta w tej sprawie zamiarze z programów komputerowych oraz wysyła PIT poprzez internet. Wychodzi to z całą pewnością z faktu, że rozliczanie się nie jest uznawane za kłopotliwe.Znaczniej złożone okazuje się, kiedy korzystamy z licznych upustów. Co zatem mieliśmy okazję sobie odliczyć w zeznaniu za 2015 rok, czyli pity 2016 i przysługujące ulgi.

Osoby zatrudnione na swój rachunek, zatrudnione na umowę o dzieło albo wyciągające dochody z wynajmu posiadłości, które opłacały dobrowolne ubezpieczenie zdrowotne NFZ, miały możliwość przywrócić część tej odpłatności. Zwrot podatku wynosił w tym przypadku niemal 86% wydanej kwoty. Podatnicy mogli także odliczyć sobie składki na ZUS a także darowizny. W przypadku tych wymienionych jako ostatnie odliczenie w wysokości 6% należało się od darów na działania pożytku społecznego, cele kultu religijnego oraz na działanie charytatywne Kościoła katolickiego. Pity 2016 to też rabat za dostęp do internetu, jeśli nie zaczerpnęliśmy z niej już przed chwilą. Należy się ona albowiem zaledwie jednokrotnie przez 2 następujące po sobie lata podatkowe i może wynosić max. 760 zł na rok.

Rodzicom albo rodzinom zastępczym, a również wykonującym opiekę malca dochodziła ulga na najmłodszych. Zwrot podatku mógł nadarzyć się z tytułu ulgi prorodzinnej a dodatkowo gdy posiadamy na wychowaniu minimum dwoje potomstwa, wzrastając wraz z doliczeniem następnego potomka. Pozostałą korzyścią, która przysługiwała, była ulga rehabilitacyjna.

Skorzystać z niej mieli możliwość zarówno osobniki niepełnosprawne, jak i te które posiadały na utrzymaniu osoby niepełnosprawne. Bonifikata ta to nie tylko odliczenie wydatków wydawanych na rehabilitację , lecz również kosztów na poprawę komfortu powszedniego funkcjonowania.Powiązane słowa: