Jak obniżyć składkę ubezpieczenia?

Ubezpieczenie samochodu – jest to zmora niejednego kierowcy, który raz do roku musi zapłacić co najmniej kilkaset zł. Co uczynić, żeby zapłacić mniej – prezentujemy parę reguł. Cena ubezpieczenia zależy od wartości samochodu a także jego pojemności silnika. Warto czasami zastanowić się czy faktycznie potrzebne jest nam drogie auto.

Wielkość polisy autocasco ujętej jako procent wartości auta wzrasta wraz z wiekiem naszego wozu. Najbardziej opłacalną opcją jest zniżyć zakres ubezpieczenia pod licencję jedynie od zdarzeń, jakich najwięcej się obawiamy. Praktycznie każdy zakład ubezpieczeń ma w swej ofercie inny produkt do sprzedaży. W toku wyboru ubezpieczenia AC nie możemy kierować się wyłącznie ceną – najważniejszy jest to co określone ubezpieczenie posiada, a więc objaśnienie sytuacji, w jakich ubezpieczyciel wypłaci nam odszkodowanie a także katalog sytuacji, kiedy ubezpieczyciel będzie miał prawo odmówić wypłaty.

Ubezpieczenie AC może posiadać mały zasięg (np. odszkodowanie będzie wypłacone ledwo w wypadku spalenia auta), oraz szeroki i zawierać ochroną pojazd mniej więcej od wszystkich ryzyk. Niekosztowne ubezpieczenie AC będzie posiadało przeważnie węższy zakres ochrony albo będzie przewidywało nasz udział własny w wartościach remontu. Możemy oszczędzić decydując się na funkcję likwidacji szkody w wariancie nadrzędnym. Jest to akceptacja na wypłatę odszkodowania na bazie kosztorysu.

Samodzielnie dobierzemy warsztat, w którym dokonujemy remontu lub auto jest naprawiane w warsztacie, taki który współpracuje z ubezpieczycielem. Jeśli planujemy wyjazd za granicę własnym autem, trzeba sprawdzić czy ochrona ubezpieczeniowa działa na terytorium danego państwa, do jakiego się udajemy.Powiązane słowa: