Czym jest pożyczka prywatna?

Wbrew stale powiększającego się rynku pożyczek prywatnych i ogromnej ilości chętnych na ich zaciągniecie, wiedza na ich temat nie jest dosyć powszechna. Tak nazywana pożyczka prywatna to gatunek pożyczki udzielanej przez osobę fizyczną.

Pożyczkę prywatną jest w stanie zaciągnąć praktycznie każdy, ponieważ nie jest ona bezpośrednio regulowana i ilość warunków do spełnienia, jest dużo mniejsza niż w przypadku pożyczki bankowej. Pożyczającym jest w stanie zostać równie osoba fizyczna, jak i firma ewentualnie organizacja. Pożyczki prywatne cieszą się ogromną wziętością gdyż ich udzielenie nie wymaga udziału pośrednika. Co więcej, powstają liczne portale internetowe, które pozwalają nawiązanie kontaktu pomiędzy osobą dysponująca pieniędzmi, a ewentualnymi pożyczkobiorcami. Potrzeba jednakże przypuszczać, że osoba udzielająca pożyczki będzie chciała się poznać i przekazać pieniądze osobiście. Dużą korzyścią tego gatunku pożyczek, okazuje się nadzieję ich zaciągnięcia na warunkach, jakie będą o dużo korzystniejsze niż te podawane poprzez bank. Pożyczkę prywatną można zaciągnąć przy braku pozytywnej historii kredytowej plus przy minimum formalności. Co prawda konieczne jest przygotowanie stosownej umowy, ale obie strony maja dużą dowolność co do jej ostatecznego kształtu a także warunków spłaty.

Pożyczkodawca jak zwykle może zażądać udowodnienia, że pożyczający będzie w stanie spłacić zaciągnięte zobowiązanie. Największą negatywą pożyczek prywatnych stanowi akurat ograniczona możliwość weryfikacji osoby z którą podpisuje się umowę. Dotyka to równie pożyczkodawców, jak i pożyczkobiorców. Obie strony muszą pamiętać o daleko posuniętej ostrożności.Powiązane słowa: