Czy bezpłatne programy nadają się do pracy?

Dostęp do sieci jest pełen darmowych za to niezmiernie stosownych narzędzi. Naturalnie programy najbardziej sławne kosztują i to przeważnie sporo. Jeżeli jednakże pragniemy na swym kompie pracować legalnie, nie uciekając się do ściągania nielegalnych kopii, mamy alternatywę w postaci darmowych programów.

Mowa tu nie tylko o prostych narzędziach, takich jak darmowy program pit 2016, ale też znacznie bardziej złożonych, jak bazy danych, arkusze kalkulacyjne czy też materiały programistyczne. Przydatność wielu z nich nie ustępuje płatnym programom. Posiadają zawsze mniej interesujący interfejs i o wiele bardziej wskazują się w nich błędy, lecz de facto jeżeli posiadamy trochę wprawy w posługiwaniu się komputerem, nie powinno to stanowić dla nas wielkiego problemu. Jaką właściwie korzyść posiadają autorzy darmowych programów z pracy, którą w nie wkładają?

Mimo powszechnym opiniom na takich programach także jesteśmy w stanie dorobić. Jeśli na przykład stworzymy doskonałe narzędzie do rozliczania podatków i umieścimy je za free na swojej stronie możemy liczyć na to, że wiele przedsiębiorstw będzie gotowych zapłacić za autopromocję na naszej witrynie. Poza tym wiodące serwisy, których domeną jest udostępnianie gratisowych a także użytecznych narzędzi, też potrafią być gotowe zapłacić za to, że pozwolimy im wpleść nasz program w swojej ofercie. Trudnymi do przecenienia, choć niemierzalnymi profitami, są również satysfakcja a także doświadczenie zbierane w toku konstruowania programu.

Wielu komputerowych mentorów to idealiści jacy chcieliby, by sieć nie była tylko przestrzenią dla drapieżnych korporacji, jednakże polem do współdziałania niezależnych jednostek.Powiązane słowa: