Bezpieczna praca w Internecie

Zawód bez wychodzenia z domu ma wiele atutów. Praca w domu wiąże się aktualnie głównie z zatrudnieniem poprzez Internet. A to wiąże się z pewnymi niedogodnościami, na jakież zaleca się skierować wcześniej uwagę. Głównie iż wszędzie czają się różnej maści oszuści. W sieci jest sporo stron internetowych, na których jesteśmy w stanie odnaleźć pracę zdalną.

Najprędzej znajdziemy ją na http://szukamepracy.pl. Pierwszą kardynalną regułą, jest to, że za każdym razem musimy dbać, ażeby podpisać ze zleceniodawcą choćby najprostszą umowę na tworzenie stron internetowych , na podstawie której to będziemy mogli dochodzić swych praw także w sądzie. Bez jakiegokolwiek papieru nie mamy szans na sprawiedliwość. Zanim jeszcze w ogóle zaczniesz pracę na początek omów ze zleceniodawcą wszelkie szczegóły pisemnie – najlepiej w mailach bądź choćby przez komunikator.

Jeśli wszystko już ustalisz, najlepiej jest jeszcze raz podsumować wszelkie ustalenia i warunki realizacji zlecenia (a szczególnie terminu) w jednym mailu i wysłać pracodawcy z prośbą o potwierdzenie otrzymania. W ten sposób będziesz posiadał dokument, a dzięki temu unikniesz wszystkich niedomówień a także późniejszych ewentualnych utrudnień, łatwiej także będzie rozpatrzeć ewentualne reklamacje do wykonanego zlecenia.

Zrób wywiad na temat pracodawcy. Oczywiście rozpocznij od szperania w Internecie. Przykładowo zdołasz rozpocząć od poczytania opinii różnorakich zleceniobiorców na określonym portalu, obejrzeć jego stronę internetową. Gdy natkniesz się na same niepochlebne opinie lub zleceniodawca zbyt pilnie strzeże swojej prywatności - zastanówmy się, czy nie lepiej będzie zrezygnować z współpracy z taką niesprawdzoną instytucją.Powiązane słowa: