Adwokata czy radcę prawnego - kogo potrzebujesz?Dowiedz się!

Radca prawny i adwokat to dwa odrębne urzędy. Non stop jednak są ze sobą mylone – bywa, iż osoby, które mają małostkowe dylematy natury prawnej swoje pierwsze kroki ukierunkowują do adwokatów. Z tego typu sprawami jednakże może pomóc prędzej radca prawny. A na bank pozwoli ci to zaoszczędzić czas i pieniądze. Czym różnią się te dwa zawody?

Adwokat to prawnik, który posiada kompetencje i uprawnienia do pełnienia funkcji w sądzie jako twój przedstawiciel na sprawach różnorakiego rodzaju. Może również być w twym imieniu w urzędach administracji publicznej, na wszelkiego rodzaju mediacjach. Ma możliwość bywać także jako obrona w sytuacjach karnych i karnoadministracyjnych.

Z problemami z zakresu prawa karnego czy karnoskarbowego masz możliwość ewidentnie udać się do radcy prawnego, lecz jego rola jest inna. Zdaje się być toosoba zajmująca się dawaniem porad. Podpowie ci co zrobić i jak wyjść cało z jakiejś uwikłanej sytuacji, a także, jak poradzić sobie z problemem tyczącym się prawa cywilnego, spadkowego bądź handlowego. Wspomoże również zrozumieć listy oraz wezwania, które wysyłane są do nas z sądu czy urzędów administracyjnych i odpisać na nie tak jak przystoi. Radca prawny jest w stanie też w drobnych sprawach przedstawiać cię w sądzie, jednak nie na tym najczęściej polega jego rola.

Obie profesje nie zdają się różnić od siebie w znaczący sposób, zwłaszcza, że od jakiegoś czasu znacznie poszerzono uprawniania radców prawnych. Jeśli jednak nie musisz pojawić się w sądzie z przedstawicielem, znacznie roztropniej będzie wybrać radcę prawnego. Czas oczekiwania jest znacznie krótszy, tak samo jak suma, jaką musimy na ten cel przeznaczyć. Radcy prawni znajdują się nawet w niewielkich miastach, jeśli potrzebny ci jest radca prawny Tarnów oferuje wiele atrakcyjnych ceną propozycji.Powiązane słowa: